22. detsembril möödub Jaan Tõnissoni sünnist 152 aastat

22. detsembril kell 16 süütab Jaan Tõnissoni Selts suurmehe auks Tartus küünlad nii Tõnissonide perekonna hauaplatsil Raadi kalmistul kui ka Gildi tänaval Tõnissoni monumendi jalamil. Tõnissoni kunagises kodumajas, millest on saanud Tõnissoni Külalistemaja, tervitavad nüüdsest külalisi fotod Jaan Tõnissonist ja tema perest.

Selle aasta 22. detsembril möödub Jaan Tõnissoni sünnist Viljandimaal Mursi talus 152 aastat.

Jaan Tõnisson oli oma vaimult ehitaja selle sõna kõige sisukamas ja paljulubavamas tähenduses. Ta oli ehitaja algusest kuni lõpuni, seltsielust kuni õunapuuaiani. Ta ehitas eesti seltskonda ja ta ehitas Eesti riiki. Tal oli alati visioon, mida teha ja kuhu liikuda ning teda juhtis argipäevaaskeldustest ja
–küsimustest suurem aade. Ta projekteeris ja ladus vundamenti, ladus ise müürigi. Ta innustas kaasteelisi mitte ainult sõnade, vaid iseenda tegevusega. Ta uskus demokraatiasse ja vaba haritud rahva võimalustesse, uskus töö kasvatavat ja kõlbelist võimu ning iga inimese vaba tahet. Ja Tõnisson
ei andnud kunagi alla, sest „Vaba isetahtlik iseloom ei paenuta vastu oma tahtmist isegi mitte kõige suurema välise võimu alla“, oli ta kindel seisukoht.